ONSDAGS- OCH TORSDAGSTRÄFFEN

Onsdagsträffen
Den 17 januari startar vi våra träffar igen. Som vanligt träffas vi onsdagar ojämna veckor mellan kl. 14.00 – 17.00 i vår föreningslokal Furutopp. På första träffen planerar vi vårens aktiviteter tillsammans. Vi kommer att spela Bingo två gånger under våren. Har Du frågor angående Onsdagsträffen, ring Marianne tel: 0371-511838

Torsdagsträffen
Den 25 januari startar vi Torsdagsträffen igen. Vi träffas torsdagar jämna veckor kl. 18.00-21.00 i föreningslokalen Furutopp. Vi ses under lättsamma former där vi handarbetar, fikar och har olika aktiviteter.

OBS!! Efter den 22/2- 2018 upphör torsdagsträffen tills vidare.

Har Du frågor kring Torsdagsträffens aktiviteter, hör av Dig till Eva tel: 070-8167310.
Hjärtligt välkomna till våra träffar!

0 Kommentarer
50 000 starka skäl att bli medlem

Har du, eller någon du känner, reumatism? I så fall ska du absolut bli medlem i Reumatikerförbundet. Våra medlemmar berättar varför.

Bli medlem!

Ge en gåva som ger hopp

Varje bidrag, litet som stort, är lika välkommet. Och du kan vara säker på att pengarna gör nytta. Läs mer eller välj belopp eller valfri summa.